Instagram: Photo 4

15. june 2011 at 10:40 | Halfdann |  Instagram
Greetings fellow photographers,

today I wanna show you one picture what was taken yesterday on our football pitch. I was there with my friends just for fun and also for relax after we played basketball also with my friends dog.

Hers name is "Gity"? I'm not sure what is the right name but my friend shouted at her always "Getynko", so I really dont know, it's a hard name I think :-D.

Nevertheless, I took the chance when Gettynka was sitting in front of us and expecting that we gave to her some treats, when she saw us eating some chips and sweets :).

What a cute dog :). 

Be the first one to judge this article.

Poll

Do you like my Instagram?

Yes
No

Comments

1 planetcont planetcont | Email | Web | 15. june 2011 at 12:32 | React

Dobrý den,
zaujaly nás Vaše stránky a vzhledem k tomu, že provozujeme komunikační portál, bychom rádi k Vám přivedli nové zájemce z řad našich uživatelů.
Můžete si u nás založit KLUB na Vaše téma, který bude zobrazen v seznamu všech klubů, takže potencionální uživatel si Vás sám najde dle svého zájmu. V KLUBU můžete vést nástěnku, deník, vkládat fota, videa či pořádat akce.
Můžete si založit místnost na VIDEOCHATU, kde mohou uživatelé mezi sebou komunikovat textově nebo se dokonce i vidět a hovořit spolu.
Můžete psát články do BLOGŮ o Vašem tématu a ostatní je mohou komentovat a hodnotit a tím získáte své další sympatizanty pro svou záležitost.

V každé části je zabudovaný translátor, takže si Vaše texty mohou přečíst i návštěvníci z ciziny.
Jsme neomezený portál a vše je zdarma.
Byli bychom rádi, pokud našich služeb využijete, abyste se slůvkem zmínili o našem webu na svých stránkách. Děkujeme.

S pozdravem tým PLANETCONT.
www.planetcont.com :-)

2 Caitie Caitie | 15. june 2011 at 21:43 | React

That's the cutest dog, I've ever seen:)
Oh, and your english is simply awesome! Well, I know some words too.. but.. eh, I'm not saying that I can't speak very good, but this is incredible! Ur really amazing! Have a little bit stupid question. How old r u? Just want to know, how bad I'm. Cuz I'm 15 and this is it.. my poor english. By the way, I must say, that English is one from my favourite languages. In future, I want to visit England or USA. That's my biggest dream. It will be cool:)
I'm really impressed! I'm your daily reader:))

..and sorry for my mistakes and some stupid words, that have no sence..

3 Halfdann Halfdann | Web | 15. june 2011 at 23:41 | React

[2]: Oh! Thank you for your commend and I must say, that I am impressed too! You are only 15 and your english is pretty much the same as my english and I am 18. I agree with you, one day I definitely must visit USA (I was in UK and I will be there again in september).
I'm really glad that I have reader like you, I hope you'll stay faithful :).

See you and thank you for your comment.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama